Prístup ku chate

LETNÁ SEZÓNA

Počas letnej sezóny sa autom dostanete až hore do strediska Winter Park Martinky bez časových obmedzení. Platí samozrejme že cesta je jednosmerná a zúžená preto je potrebné sa vyhýbať oproti idúcim autám a byť mimoriadne opatrní a ohľaduplní voči ostatným vodičom. V lyžiarskom stredisku Winter Park Martinky sa neplatí poplatok za použitie účelovej komunikácie ani poplatky za parkovanie motorového vozidla. 

V letných mesiacoch je prístup ku chate bezproblémový, pričom si automobily môžete odparkovať na parkovisku priamo pred chatou. 

ZIMNÁ SEZÓNA

Ak sa chcete dostať až hore do strediska Winter Park Martinky vo výške 1 240 m n.m., musíte sa riadiť pravidlami a pokynmi pracovníkov lyžiarskeho strediska Winter Park Martinky. Cesta je jednosmerná, preto sa chodí smerom hore alebo dole iba v stanovených časoch. Zároveň je potrebné aby vozidlá boli buď 4 x 4 alebo musia byť vybavené snehovými reťazami, ktoré podľa pokynov pracovníkov na rampe budete musieť použiť. V prípade, že nemáte so sebou snehové reťaze, môžete využiť možnosť zakúpiť si snehové reťaze v štandardných rozmeroch u pracovníka na rampe. Snehové reťaze sa nedajú zapožičať, ale iba zakúpiť.

Dovoľujeme si požiadať návštevníkov Winter Parku Martinky, aby boli počas jazdy po účelovej komunikácii k sebe mimoriadne ohľaduplní a tolerantní. Cesta trvá približne 20 minút a vôbec nezáleží na nejakej tej minútke, takže dodržujte rýchlostné obmedzenie a jazdite hore či dole maximálnou rýchlosťou 30 km / hod. Vyššia rýchlosť nemusí byť bezpečná pre vás a pre ostatných na ceste. Nevytláčajte druhé vozidlá, dodržiavajte dostatočné odstupy. Vaša prípadná kolízia s iným vozidlom znemožní ostatným dostať sa do alebo zo strediska Winter Park Martinky a namiesto príjemnej lyžovačky vás ale aj ostatných bude čakať viac starostí ako radosti.  V zimnej sezóne sa autom nedostanete až priamo ku chate. Auto je potrebné odstaviť na centrálnom verejnom parkovisku, resp. pri starej chate odkiaľ je v prípade potreby prístup ku chate zabezpečený snežným skútrom.

Časový harmonogram dopravných obmedzení na ceste na Martinské hole:

  • nahor môžete ísť iba v čase od 06:00 do 12:00 a od 19:00 do 24:00 hod.
  • nadol môžete ísť iba v čase od 13:00 do 18:00 a od 01:00 do 05:00 hod.

Kapacita parkovísk je obmedzená. V lyžiarskom stredisku Winter Park Martinky sa neplatí poplatok za použitie účelovej komunikácie ani poplatky za parkovanie motorového vozidla. 

Vopred vám ďakujeme za vašu bezpečnú a zodpovednú jazdu!