Aktivity a okolie - Zrub Martinky Aktivity a okolie - Zrub Martinky

TIPY NA VÝLET

Inšpirujte sa našim výberom aktivít v okolí. Zimná lyžovačka, skialp, beh, hubárčenie, turistika, letné športy, relax alebo kultúra? Výber je len na Vás, pretože všetko po čom zatúžite máte na dosah.

Wellness a aquaparky

Zrub Martinky (wellness priamo u nás 🙂 )
Spa & Aquapark Turčianske Teplice 42 km
Rajecké Teplice 49,2 km
Aquapark Bešeňová 65,3 km

Winter Park Martinky

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v srdci Malej Fatry, priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1 150 - 1456 m n. m. Je známe lyžiarskymi traťami, nádhernou panorámou na všetky slovenské kopce a prírodou.
Winter Park Martinky je stredisko, ktoré je na Slovensku unikátne svojou lokalitou a množstvom prírodného snehu. Poskytuje ideálne podmienky na rôzne možnosti aktívneho relaxu ako sú zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, skialp a turistika.

Ferrata HZS

Ferrata HZS v Martinských holiach je na území Slovenska prvou vybudovanou ferratou, ktorá bola určená pre širokú verejnosť. Skratka HZS znamená Horská záchranná služba a práve dobrovoľníci z horskej služby túto krásu vybudovali. Oficiálne otvorená bola v júni roku 2014 a odvtedy sa teší veľkej návštevnosti turistov.

Technické parametre:
Vzdialenosť 12,3 km
Prevýšenie 785 m
Čas 4,45 hod
Otvorená je celoročne okrem uzávierky, ktorá trvá v čase: 15.04 - 31.05. a 19.09 - 31.10..

Web: http://turiec.com/ferrata-hzs-0

Turistické trasy

Naprieč Martinskými hoľami sú už dlhé roky vyhľadávané turistické chodníky, ktoré prinášajú jedinečné výhľady a množstvo zaujímavostí. Medzi tie najobľúbenejšie patria: Martinské hole – horný okruh na vysielač, Martin – Martinské hole – Vrútky, Vrútky – Minčol – Martinské hole, Martin ATC Turiec – Martinské hole, ZSSK okruh Rajecké Teplice – Krížava – Vrútky.

Cyklovýlety

Turiec je ako stvorený pre cyklistiku. Vďaka rozmanitosti a členitosti terénu je vhodný rovnako pre cestných, ako aj pre horských cyklistov. Turiec má celkovo 19 vyznačených cykloturistických trás, ktoré spájajú horný, stredný a dolný Turiec. Najdlhšou trasou je Turčianska magistrála, ktorá vedie z Vrútok do Turčianskych Teplíc a je dlhá 55 km.

TANKOVÁ CESTA (TANKODROM) = má vlastnú vozovku; nájdete tam štrkové cesty, panelové úseky, ale aj krásny asfalt určený len pre cyklistickú dopravu. Využíva pôvodnú vojenskú tankovú cestu – trasa má dĺžku 15 km a prechádza úbočím Lúčanskej Malej Fatry, územím obcí Bystrička, Trebostovo, Trnovo, Turčiansky Peter až do Valče.

Cyklomapy Turca: https://www.bikermania.sk/Cyklotrasy_Martin.php

Plte Strečno

rvá pltnícka a raftingová spoločnosť realizuje už od roku 1999 myšlienku naplno využiť potenciál krajiny a predstaviť ho formou turistickej atrakcie. Obnovenie tradičnej dopravy umožňuje návštevníkom zoznámiť sa s neobyčajným množstvom kultúrnych, historických, prírodných a technických zaujímavostí, ktoré poskytuje sedem kilometrov splavovaného úseku. O zaujímavostiach oboznamujú v odbornom výklade vodcovia plavidla – pltníci v krojoch.

Web: http://www.plte-strecno.sk/informacie/

Šútovský vodopád

Na skok od Martina leží jeden z najvyšších vodopádov Slovenka, ktorým je Šutovský vodopád, vysoký takmer až 38 m. K tomuto najvyššiemu vodopádu Malej Fatry vedie nenáročná trasa z malej obce Šútovo, dlhá cca 9 km, ktorú prejdete normálnym tempom za približne 2,5 až 3 hodiny.

MESTO MARTIN

V Martine a jeho okolí sa takisto nachádza mnoho zaujímavých miest určených na kultúrne vyžitie. Medzi tie najnavštevovanejšie patria: Múzeum Slovenskej dediny v Jahodníckych Slovenské komorné divadlo Múzeum Slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch Etnografické múzeum Matica slovenská Slovenské národné múzeum Turčianska galéria Kaštieľ Blatnica Blatnický hrad Sklabinský hrad